CSAPAT a pályán

Az eddig pont nélkül álló Szigetszentmiklóst fogadtuk a Liga Kupa 6. fordulójában.

Mondhatnánk, hogy könnyű ellenfél várt ránk, de az első találkozónkon már bizonyították, hogy képesek kitartani és küzdeni.

Fotó: Cseh Péter

A 10. percig kiegyenlített mérkőzést láthattunk, ekkor volt utoljára döntetlen az állás (7-7). Szélsőink, Szmetán és Hári remek játékkal rukkoltak elő, sorban szállították a gólokat. Beállóból pedig Szrnka talált be kétszer is. A 15. perc után a vendégeknél egy hosszabb gólcsend következett, 10 percen keresztül maradt Balogh kapuja érintetlen. Egyre nagyobb előnyre sikerült szert tennünk, melyhez lövőink, Ludmán és Szucsik is szépen hozzátettek . A félidő végére már hat góllal vezettünk (18-12).

A második harminc percet is jól kezdtük, az egészen öt gólig jutó Éles Zsombor szerezte első találatunkat. Ellenfelünk igyekezett felzárkózni, de négynél közelebb nem tudtak kerülni. A mérkőzés második felében főleg lövöink vették ki részüket a gólgyártásból, Ludmán mellett Szatmári Bence is hozzájárult ahhoz, hogy győzelmünk egy percig ne forogjon veszélyben (35-27).
Igazi csapatmunka volt, amit láthattunk szerda este, szurkolóink nagy örömére akik a VB alatt is minket választottak.

Archív kép ( fotó: Cseh Péter)

A találkozó után az öt gólig jutó fiatal tehetségünk, Éles Zsombor értékelte röviden a teljesítményét.

„Nagyon jól éreztem magam a pályán. Örülök, hogy ennyi lehetőséget kaptam, és úgy érzem sikerült vele élnem. Remélem legközelebb is hasonló teljesítményt nyújtok.”

Liga Kupa 6. forduló: Fejér-B.Á.L. Veszprém – Szigetszentmiklósi KSK: 35-27 (18-12)

Fejér-B.Á.L. Veszprém: Balogh T. (K) 8/20, Miklós G. (K) 8/23, Tóth P. 1, Éles Zs. 5, Szmetán P. 4, Hári L. 6, Preszter Á. 1, Fercsik D., Stranigg J., Szucsik B. 2, Ludmán M. 5, Molnár B. 2, Szrnka L. 3, Bugyáki D. 3, Vetési B , Szatmári B. 3
Vezetőedző: Konkoly Csaba

Szigetszentmiklósi KSK: Vitáris N. (K) 6/21, Kovács R. (K) 4/22,  Váczi M. 4, Számos M. 2, Marcsek G. 3,  Mikita B., Éliás G., Szabó B. 5, Skoda L., Spacsek L. 5, Szkokán Sz., Bali R. 2, Szabados M. 3, Márton B. 2, Boka D., Czabán M. 1
Vezetőedző: Horváth Csaba

Játékvezetők: Altmár Kristóf, Horváth Márton

Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1

Kiállítások: 4 perc, ill. 4 perc

Következő, egyben utolsó mérkőzésünk lesz a csoportkörben idegenben játsszuk majd a Budai Farkasok otthonában.
Időpont: 2023. 01.27. péntek 18:00