Nem bírtunk a bányásszal

A K&H Liga 23. fordulójában a MOL Tatabánya KC ellen léptünk pályára péntek este idegenben.

A dobogóra is esélyes csapat ellen igyekeztünk az őszi forduló eredményén javítani.

Éles szerezte első gólunkat, de egy sorozatban lőtt négy góllal rögtön elhúzott a hazai csapat (5-1). Mindezt annak ellenére, hogy a kapuban kezdő Miklós Gergő már az elején remekül hárított. Ez a 4-5 gólos különbség állandósult egészen a 18. percig, amikor is Éles József időt kért. Ezt követően két Ludmán és egy Preszter találattal kezdtünk felzárkózni. A sérülésből visszatért Gál góljával pedig már csak kettő volt a hátrányunk (24. perc 13-11). Ezt még a tatabányaiak a félidő végére eggyel növelték, és szorosnak mondható három gólos hátránnyal mentünk a szünetre (30. perc 16-13).

Fotó: Cseh Péter

A második félidőt is vendéglátónk kezdte jobban. Négy találatukra mindössze Éles tudott válaszolni. Szrnka góljaival próbáltuk a lépést tartani. A 40. percben Ludmán piros lapot kapott, utána pedig a hibáinknak köszönhetően két üres kapus gólt is szereztek a hazaiak egymás után. Egyre jobban nyílt az olló, a 44. percben már tíz volt közte (29-19). Ezen Molnár és a kilencig jutó Éles találata némileg csökkentett, de ennél közelebb nem sikerült kerülni. Az 57. percben Vetési értékesítette büntetőjét, azonban újabb gólt az utolsó percekben már nem lőttünk (60. perc 36-25).